Ptačí zpěv

Patnácti letá Linda Ainsleyová je hrdinkou tohoto příběhu. Celé se to odehrává v Městě, které se jmenuje prostě Město. Je doba po další světové válce a zbyli pouze ti co jsou v městě. Tedy tak si to myslí všichni jeho obyvatelé. 

Když děti v tomto městě dostatečně vyrostou jdou na kouzlobraní. Je to jednoduchý zákrok, při kterém se odebere "nebezpečné" kouzlo z těla dítěte a tím se stane dospělým a může mít přiděleno zaměstnání. Linda však stále jen čeká. Zajímá se o historii, hlavně tu před válkou a také se snaží přijít na kloub záhadě kam zmizel její bratr, kterého poslali do divočiny za městem. V patnácti letech se Linda konečně dostane na kouzlobraní, ale zjišťuje, že vše není jak se zdálo. Zjistí, že je jednou z obnovitelných a že s její pomocí chtějí napájet celé město. 

Linda to tak však nenechá a po setkání s jedinou další obnovitelnou ve městě se na její radu vidá za ptačím zpěvem. Jako zázrakem se jí podaří utéct z tak dobře hlídaného města. 

Po cestě potká bzučilku, která však není jako ostatní, slepá a hloupá, tahle vidí, mluví, přemýšlí. Abych to osvětlila, bzučilky, jsou malé strojky co vipadají skoro jako včekla, ale jsou měděné. Bzučilka v městě napomáhají udržování pořádku a dodržování zákonů. Potom co ji rozbije a ona se opraví se z nich stanou "parťáci", kteří putují k ptačímu zpěvu. Schovávají se před temnými stíny, zmutovanými lidmi, kteří jsou kanibalové a vrazi, bohužel o tom sami stíny pořádně neví. 

Ovšem je jeden takový, který se ovládá. Jmenuje se Oren a díky kouzlu vycházejícímu z Lindy je zase člověkem, krásným a milým člověkem. 

Všichni tři najednou neleznou co hledali, ale ukáže se, 

že nic není tak krásné, 

jak se zdálo.

Tahle kniha rozhodně stojí za přečtení a já se jen těším až uvidím Vaše reakce.